Kochani Biegacze!

W tym roku na oficjalnej koszulce XIII Pabianickiego Półmaratonu znajdziecie Księżniczkę Pabiankę.
Co roku dzielimy się z Wami informacjami z naszego miasta. W roku 2022 zaprojektowaliśmy medal odwzorowujący naszą niebieską bieżnię, w ubiegłym roku poprowadziliśmy Was po wyremontowanej głównej ulicy miasta.  W tym roku chcemy zwrócić Waszą uwagę na „nowy” – Stary Rynek obok którego będziecie mieli okazję przebiec.
To właśnie na odnowionym Starym Rynku stanął pomnik legendarnej Księżniczki Pabianki. którą znajdziecie na tegorocznej koszulce. Mamy nadzieję, że Pabianka poruszy Waszą wyobraźnię i sprawi, że będziecie wracać wspomnieniami do Pabianic.
Koszulka techniczna, termoaktywna, aby ją zamówić musicie wejść na stronę z zapisami, (na swoje konto) i zadeklarować zakup koszulki. Cena – 70 zł.
Koszulka MĘSKA XS S M L XL 2XL 3XL
długość 66 68 70 72 74 75 76
obw. w biuście 47 51 53 55 58 61 64

 

Koszulka DAMSKA XS S M L XL 2XL 3XL
długość 55 57 60 62 64 68 68
obw. w biuście 42 44 46 48 50 53 55

 

Legenda o Księżniczce Pabiance

Dawno. dawno temu nie za siedmioma górami i nie za siedmioma lasami, ale gdzieś w zacnym grodzie w centrum Polski mieszkała Księżniczka Pabianka.

Było to dziewczę o niezwykle dobrym sercu. Pomagała zwierzętom, Przy tym wszystkim była panną majętną, dobrze sytuowaną, a w jej skarbcu pełno było złota i drogocennych kamieni.

Pomimo tego księżniczka Pabianka była bardzo nieszczęśliwa. Każdej nocy z komnaty księżniczki dochodził płacz. Pabianka cierpiała z powodu brzydoty, Jej twarz szpeciły wykrzywione usta. Księżniczka nie chciała pokazywać się swoim poddanym. Zakrywała twarz woalką , żeby nikt nie zauważył, że jest szkaradą.

Aby uniknąć spotkań z ludźmi kazała wybudować tunel łączący zamek z pobliskim kościołem. Od tamtej pory przechodziła tunelem do kościoła i tam oddawała się modlitwie.

Do dziś obecni mieszkańcy miasta Pabianic szukają tunelu łączącego zamek z kościołem, a niejeden pabianiczanin widział nocą tajemniczą postać, która zakrywając twarz przechadzała się wąskimi ulicami Starego Miasta.

Autorem rzeźby jest znana  artystka rzeźbiarka Ewa Maliszewska

Projekt koszulki i wykonanie RUNMOVE

Przewiń na górę