ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM
XII PABIANICKIEGO PÓŁMARATONU „WSZYSTKO GRA”!
Bądź w naszej drużynie!!! Świat Cię potrzebuje!! My Cię potrzebujemy!!!
Wolontariusz. Często pomijany i niedostrzegany A przecież to dzięki niemu każdego dnia odbywają się (i udają!) setki imprez na całym świecie. I to nie tylko biegowych, nie ma chyba bowiem żadnej masowej imprezy sportowej, w której wolontariusze nie stanowiliby ważnej części.
Jak wiecie, większość osób ze Sztabu Organizacyjnego Pabianickiego Półmaratonu to harcerze/instruktorzy ZHP. Każdy z nich wielokrotnie udzielał się przy organizacji niezliczonej ilości wydarzeń kulturalnych, sportowych, turystycznych, charytatywnych. Pozostali to ludzie, którzy chcą i potrafią pracować dla lokalnej społeczności nie oczekując nic w zamian. To ludzie wyjątkowi, o niesamowitych cechach charakteru.
Dlatego właśnie wiemy, jak ważni są dobrzy wolontariusze i wiemy też, że nie ma właściwie słów, którymi można wyrazić wdzięczność za ich pracę i poświęcenie.
Zostań wolontariuszem! Bądź w naszej drużynie!!!
24 marca 2024 roku odbędzie się już XII edycja Pabianickiego Półmaratonu. To ogromne wydarzenie, w którym bierze udział około tys. zawodników i tyle samo widzów. W organizacji tego przedsięwzięcia pomaga nam co roku grupa około 300 wolontariuszy z różnych organizacji, stowarzyszeń, fundacji. Wspierają nas osoby niezrzeszone, które kochają sport i chcą spędzić życie nie tylko przed komputerem. To będzie dla nas pracowity czas, dlatego potrzebujemy Waszej pomocy. Zwracamy się z prośbą do wszystkich tych, którzy chcieliby stać się częścią tego wydarzenia.
Jeżeli:
– chciałbyś zobaczyć pracę przy półmaratonie „od kuchni”,
– poznać energicznych i uśmiechniętych ludzi,
– zdobyć doświadczenie,
– potrafisz pracować w grupie i lubisz wyzwania,
– masz minimum 16 lat i otrzymasz pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna (w przypadku osób niepełnoletnich)
to napisz do nas na adres biuro@pabianickipolmaraton.pl w tytule emaila wpisując „Wolontariat” lub przyjdź do siedziby Stowarzyszenia „Wszystko Gra – Pabianice” znajdującej się przy ul. Traugutta 2 w Pabianicach (w godzinach otwarcia).
U dołu strony znajdziesz wszystkie niezbędne formularze – pobierz je, wydrukuj i wyślij lub przynieś na spotkanie.
Co oferujemy w zamian?
Współpraca przy tworzeniu razem z nami półmaratonu to nie tylko możliwość sprawdzenia się w sytuacjach wymagających dobrej organizacji, ale także solidna dawka uśmiechu oraz wdzięczność zawodników przyjeżdżających do nas z całej Polski.
Po zakończonej współpracy wolontariusze otrzymają certyfikat, a najzdolniejsi opinie o współpracy i sposobie wykonywania powierzonych zadań. Dokument taki jest ceniony i coraz częściej stanowi uzupełnienie CV. Każdy z wolontariuszy otrzyma prezent oraz ciepły posiłek w dniu zawodów.
Doświadczenie to może być bezcenne dla wielu ochotników, którzy będą mogli zdobyte umiejętności wykorzystać w swoim życiu prywatnym i zawodowym, osób ubiegających się o przyjęcie na studia lub poszukujących pracy.
Nie zwlekaj z decyzją. Już dziś zapisz się na (pierwszą) przygodę swojego życia!
Przewidywane grupy zadaniowe:
1. Biuro zawodów – jedno z ważniejszym miejsc całego Półmaratonu. To tutaj zgłaszają się zawodnicy po swoje pakiety startowe oraz informacje. Do pracy w tym miejscu potrzebna jest pewność siebie, ogromna dyscyplina, cierpliwość, orientacja, szybkość, opanowanie i szeroki uśmiech.
Wiek: minimum 16 lat
2. Punkty żywieniowe – kolejne miejsce, bez którego większość zawodników nie wyobraża sobie startu. To tutaj wydawane jest biegnącym osobom picie i drobne przekąski (pokrojone banany, kawałki czekolady, rodzynki). Można śmiało rzec, iż od szybkiej i bezproblemowej obsługi tego miejsca zależy połowa sukcesu naszego półmaratonu, dlatego ważne jest, aby osoby chcące się tu sprawdzić potrafiły szybko reagować na problemy i być odporne na presję, wynikającą z dużej ilości zawodników wbiegających na punkt jednocześnie.
Każdy punkt będzie miał minimum jednego koordynatora z doświadczeniem w pracy na takim stanowisku.
Wiek: minimum 16 lat
3. Trasa – mimo zabezpieczenia trasy półmaratonu przez Policję potrzebne są na niej także osoby, które dodatkowo zadbają o prawidłowy przebieg zawodów, pokierują ruchem i odpowiednio szybko zareagują na nieprzewidziane problemy. Wiek: minimum 18 lat
4. Meta – wolontariusze pracujący w tej strefie będą odpowiedzialni za m.in. wręczanie medali, wody oraz poinformowanie zmęczonych biegaczy o miejscu, w którym mogą zjeść postartowy posiłek.
Wiek: minimum 16 lat
5. Służba Porządkowa na terenie MOSiR – to bardzo odpowiedzialne zadanie, osoby, które się tym zajmują są odpowiedzialne za miejsca parkingowe, porządek na terenie, zwracanie uwagi przechodniom i gościom na zachowanie bezpieczeństwa i przestrzeganie regulaminu, kierowanie uczestników i obserwatorów.
Wiek: minimum 18 lat
6. Depozyt – Przyjmowanie i wydawanie rzeczy należących do zawodników w Miasteczku Biegaczy.
Wiek: minimum 16 lat
7. Pabianicki Półmaratonik – pomoc przy organizacji Pabianickiego Półmaratoniku, biegu dla osób w dzieci w wieku 6 – 14 lat.
Wiek: minimum 16 lat
8. Bieg na Szpilkach – pomoc przy organizacji Biegu na Szpilkach skierowanego do nieco odważniejszych kobiet, które dystans 100 metrów pokonują w bucie na 7-centymetrowym obcasie.
Wiek: minimum 16 lat
9. Bieg Januszów – pomoc przy organizacji Biegu Januszów, który skierowany jest do mężczyzn. Jak sama nazwa mówi to jest bieg dla tych, którzy mają dystans do siebie.
Wiek: minimum 16 lat
10. Służby techniczne – to jedna z najcięższych prac, ale jakże widocznych
i efektownych. Służby te są potrzebne do rozstawienia namiotów, prac przy zwożeniu sprzętu, a także do posprzątania po imprezie.
Wiek: minimum 16 lat
Oczywiście będziecie nam potrzebni w tysiącu różnych miejsc, a zadania będą tak zróżnicowane jak Wasze charaktery