Zające 1:50! :)

I trzecia para tegorocznych bohaterów! Dla odmiany dwóch panów 😀 , którzy zgłosili się, by poprowadzić grupę na „godzinę pięćdziesiąt”. Wdzięczność, brawa i oklaski, oto Marcin i Tomek:

Marcin Karkoszka: pochodzę z niewielkiej miejscowości w województwie wielkopolskim. Obecnie jestem w trakcie studiów magisterskich na kierunku budownictwo. Z Pabianickim Półmaratonem związany jestem jużkilka lat, zarówno jako zawodnik, jak i pacemaker. To, że biegam zawdzięczam mojemu nauczycielowi wychowania fizycznego. Startuję na różnych dystansach – od kilkukilometrowych do półmaratonów i maratonów. Choć bieganie stało się już moim nałogiem i nie wyobrażam sobie bez niego życia, to pasjonują mnie też podróże rowerowe, gra na instrumencie oraz kickboxing. Do zobaczenia!

Tomasz Kurzydlak: Przygodę z bieganiem zacząłem w lipcu 2011 r. Powodem było zimne lato, które spędzałem wtedy nad polskim morzem. I tak powoli złapałem „biegowego bakcyla”. W 2012 r. przystąpiłem do Klubu Biegaczy SPARTAKUS Bełchatów. Ten rok był dla mnie wyjątkowy, gdyż wtedy wiosną w Poznaniu ukończyłem swój pierwszy półmaraton z czasem 01:47:52, natomiast jesienią miałem debiut maratoński również w Poznaniu (czas 03:55:04).
Od debiutu do chwili obecnej minęło trochę czasu. Gablota z medalami cały czas się powiększa. Aktualnie w „połówce” mój najlepszy czas to 01:33:22 (Pabianice 2014 r.), a w maratonie 03:22:00 (Łódź 2014 r.). Po drodze były również różnego rodzaju biegi, m.in. biegi górskie, ultra – 117 km, po lotnisku, starty zagraniczne, itp.
Obecnie można spotkać mnie na bełchatowskich i okolicznych ścieżkach biegowych razem z moją dwuletnią córeczką, która dzielnie pokonuje ze mną kolejne kilometry w swoim wózku.

Mała prośba od nas i Tomka: pod poniższym linkiem znajduje się krótki filmik, który sam nakręcił i zmontował i który zgłosił do konkursu na krótki film dokumentalny. Jeśli podoba Wam się jego materiał i chcecie jakoś odwdzięczyć mu się za zającowanie, to wejdźcie na YT i dajcie mu lajka 🙂

Filmik Tomka na YT