Utrudnienia w ruchu miejskim – komunikat!

KOMUNIKAT

W niedzielę 24 marca od godz. 11:00 ulicami Pabianic i okolic przebiegną uczestnicy IX Pabianickiego Półmaratonu. Fragmenty ulic i niektóre skrzyżowania będą czasowo wyłączone z ruchu. Wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej – największe na linii 265.

Bieg rozpocznie się o 11:00 na stadionie MOSiR. Uczestnicy pobiegną ulicami: Kilińskiego, Zamkową, Warszawską, Rzgowską, Hubala, Południową, Graniczną, 20 Stycznia, Rydzyńską, następnie przez Rydzyny, Jadwinin, Bychlew, Jutrzkowicką, Pogodną, Jasną, Wodną i Jutrzkowicką do mety na stadionie przy Kilińskiego. Równocześnie będzie trwał bieg na 5 km. Biegacze, którzy wybiorą krótszą trasę, odłączą się od półmaratonu na ulicy Warszawskiej – skręcą w 3 Maja, dalej pobiegną ulicami Skargi, Grobelną i Kilińskiego do mety na stadionie.

Od około 11:50 do ok. 14:00 – 14:30 nieprzejezdna będzie droga wojewódzka 485 od ronda w Pawlikowicach w kierunku stadionu MOSiR w Pabianicach. Odcinek ulic Kilińskiego i Jutrzkowickiej między Grota-Roweckiego a Świetlickiego będzie natomiast nieprzejezdny od 9:00 do 16:00.

W czasie biegu, fragmenty ulic na jego trasie i niektóre skrzyżowania będą czasowo wyłączone z ruchu.

Autobus linii 265 o godz. 9:07 i 12:07 z Dworca PKP pojedzie bez zmian do przystanku Kilińskiego/SDH, dalej będzie się kierował objazdem ulicami: Kilińskiego, Grota-Roweckiego, Bugaj, Świetlickiego do Jutrzkowickiej i dalej właściwą trasą do Pawlikowic. Kurs o godz. 10:35 z Pawlikowic zostanie skierowany objazdem analogiczną trasą, czyli ulicami Świetlickiego, Bugaj, Grota-Roweckiego do Kilińskiego i dalej bez zmian do Dworca PKP. Kurs o godz. 12:30 z Pawlikowic pojedzie do Dworca PKP bez zatrzymywania się na żadnych przystankach pośrednich – objazdem przez Terenin i Hermanów, w Pabianicach ulicami: Skośną, Wiejską i Łaską.

Autobusy linii 1, 2, 4, 5 i 6 oraz tramwaje linii 41 mogą notować opóźnienia od kilku do kilkunastu minut.
Autobusy PKS kursujące na trasie Bełchatów – Łódź dostosują trasę przejazdu do aktualnej sytuacji drogowej. Pojadą więc objazdami przez Terenin i Hermanów (w godz. 11:50 – 14:30) lub przez ulice Świetlickiego, Bugaj i Grota-Roweckiego (w godz. 9:00 – 11:50 i 14:30 – 16:00).

W niedzielę 24 marca uczestnicy półmaratonu będą zwolnieni z opłat za usługi komunikacji autobusowej MZK Pabianice. Uczestnicy powinni okazać na żądanie kontroli biletów numer startowy, wydany przez organizatora.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

Utrudnienia w ruchu – komunikat do pobrania w formacie pdf)