Wyniki 6. Pabianickiego Półmaratonu

Szósta edycja Pabianickiego Półmaratonu przechodzi powoli do historii… już wkrótce zamieścimy obszerne podsumowanie oraz podziękowania dla Wszystkich, dzięki którym nasza impreza po raz kolejny okazała się wydarzeniem magicznym, pełnym emocji i niespotykanych na co dzień wzruszeń!

Wyniki 6. Półmaratonu Pabianickiego


Ważne komunikaty przedstartowe!

Poniżej załączamy informatory dotyczące zarówno 6. Pabianickiego Półmaratonu, jak i Biegu na 5 km. Wystarczy kliknąć na wybrany informator, by pobrać go na swój komputer lub wyświetlić w oknie przeglądarki.

W dniu dzisiejszym Datasport zamyka zapisy online na Półmaraton. Osoby, które będą chciały jeszcze wziąć udział będą mogły zapisać się w sobotę między 17:00 a 20:00 i w niedzielę od 7:00 do 10:00 na hali koszykówki MOSiR, ul. Grota Roweckiego 3.
Datasport prześle Państwu na e-mail oświadczenia do sprawdzenia swoich danych. Jeżeli ktoś z Państwa nie może odebrać osobiście pakietu startowego musi wydrukować to oświadczenie, podpisać je oraz napisać upoważnienie (z kserokopią dowodu osobistego do wglądu) osobie odbierającej. Bez podpisanego oświadczenia nie będą wydawane pakiety innym osobom. Do zobaczenia!

6. Pabianicki Półmaraton – informator

Bieg na 5km – informator


Zmiany w komunikacji miejskiej w dniu półmaratonu!

Drodzy mieszkańcy Pabianic. Prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją, dotyczącą zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej 3 kwietnia br. w godzinach porannych i południowych. Dziękujemy za zrozumienie. A Was, kochani Biegacze (głównie dotyczy to mieszkających w naszym pięknym mieście i okolicach) prosimy o udostępnianie tej informacji jak największej ilości osób. Niech wszyscy dowiedzą się, jak w najbliższą niedzielę dojechać na stadion MOSiRu, żeby Was dopingować 🙂

Komunikat dostępny jest również na stronie:komunikacjapabianice.pl

Półmaraton – 3 kwietnia utrudnienia w komunikacji

W niedzielę 3 kwietnia od godz. 11:00 ulicami Pabianic i okolic przebiegną uczestnicy VI Pabianickiego Półmaratonu. Fragmenty ulic i niektóre skrzyżowania będą czasowo wyłączone z ruchu, dlatego wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Największe dotyczą linii 265, która będzie kursować zmienioną trasą.

Bieg rozpocznie się o 11:00 na stadionie MOSiR. Uczestnicy pobiegną ulicami: Kilińskiego, Zamkową, Warszawską, Rzgowską, Hubala, Południową, Graniczną, 20 Stycznia, Rydzyńską, następnie przez Rydzyny, Jadwinin, Bychlew i Jutrzkowicką do mety na stadionie przy Kilińskiego. Równocześnie będzie trwał bieg na 5 km. Biegacze, którzy wybiorą krótszą trasę, odłączą się od półmaratonu na ulicy Warszawskiej – skręcą w 3 Maja, dalej pobiegną ulicami Skargi, Grobelną i Kilińskiego do mety na stadionie.

Od około 11:50 do 14:00 nieprzejezdna będzie droga wojewódzka 485 od ronda w Pawlikowicach w kierunku stadionu MOSiR w Pabianicach. Odcinek ulic Kilińskiego i Jutrzkowickiej między Grota-Roweckiego a Świetlickiego będzie natomiast nieprzejezdny od 9:00 do 15:00. W czasie biegu, fragmenty ulic na jego trasie i niektóre skrzyżowania będą czasowo wyłączone z ruchu.

Zmiany na linii 265

Autobus linii 265 o godz. 9:07 i 12:07 z Dworca PKP pojedzie bez zmian do przystanku Kilińskiego/SDH, dalej będzie się kierował objazdem ulicami: Kilińskiego, Grota-Roweckiego, Bugaj, Świetlickiego do Jutrzkowickiej i dalej właściwą trasą do Pawlikowic. Nieczynne przystanki: Kilińskiego/cmentarz, Jutrzkowicka 23.
Przystanki dodatkowe na trasie objazdu: Grota-Roweckiego/hala sportowa, Bugaj 83, Świetlickiego/stacja paliw.

Kursy o godz. 9:40 i 10:35 z Pawlikowic zostaną skierowane objazdem analogiczną trasą, a więc Świetlickiego, Bugaj, Grota-Roweckiego do Kilińskiego i dalej bez zmian do Dworca PKP.
Nieczynne przystanki: Jutrzkowicka 20, Kilińskiego/stadion. Przystanki dodatkowe: Świetlickiego/Jutrzkowicka, Bugaj/Grota-Roweckiego oraz Grota-Roweckiego/Kilińskiego.

Kurs o godz. 12:30 z Pawlikowic pojedzie do Dworca PKP bez zatrzymywania się na żadnych przystankach pośrednich – objazdem przez Terenin i Hermanów, w Pabianicach ulicami: Skośną, Wiejską i Łaską.

Za utrudnienia przepraszamy.

Utrudnienia na liniach 1, 2, 5, 6

W związku z półmaratonem, autobusy linii 1, 2, 5 i 6 mogą notować kilkunastominutowe opóźnienia:
» kurs linii 1 o 11:02 z Waltera-Jankego – przewidywane opóźnienie ok. 15 minut na odcinku od przystanku Sikorskiego/Piaskowa do Dworca PKP,
» kurs linii 2 o 10:47 z Waltera-Jankego – przewidywane opóźnienie ok. 15 minut na odcinku od przystanku Grota-Roweckiego/Kilińskiego do Klimkowizny,
» kurs linii 2 o 10:48 z Klimkowizny – możliwe opóźnienie ok. 10 minut na odcinku od przystanku Kilińskiego/SDH do Waltera-Jankego,
» kurs linii 5 o 10:50 z Waltera-Jankego – możliwe opóźnienie ok. 5 minut na odcinku od przystanku Orla/Ewangelicka do Dworca PKP,
» kurs linii 5 o 10:42 z Dworca PKP – możliwe opóźnienie ok. 10 – 15 minut na odcinku od przystanku Orla/Kilińskiego do Waltera-Jankego,
» kurs linii 6 o 11:01 z Karolewa – możliwe ok. 10 minut opóźnienia na odcinku od przystanku Moniuszki/Mariańska do Waltera-Jankego. Na pozostałych liniach nie są przewidywane utrudnienia.

Pasażerów komunikacji miejskiej prosimy o cierpliwość i przepraszamy za utrudnienia.

PKS, busy

Autobusy i busy kursujące na trasie Bełchatów – Łódź (PKS Bełchatów oraz Dyliżans-Bus) dostosują rozkład jazdy do aktualnej sytuacji drogowej. Pojadą więc objazdami przez Terenin i Hermanów (w godz. 11:50 – 14:00) lub przez ulice Świetlickiego, Bugaj i Grota-Roweckiego (w godz. 9:00 – 11:50 i 14:00 – 15:00).

Bezpłatne przejazdy komunikacją dla uczestników

W dniu 3 kwietnia 2016 r. uczestnicy VI Pabianickiego Półmaratonu będą zwolnieni z opłat za usługi komunikacji autobusowej MZK Pabianice. Uczestnicy powinni okazać na żądanie kontroli biletów numer startowy, wydany przez organizatora.


Zamknięte zapisy na 5km!

Szanowni Państwo!Chcąc zapewnić wszystkim zawodnikom pełen pakiet usług wynikający z regulaminu, zapisy na Bieg na 5 km zostały zamknięte!
Wszystkim zapisanym dziękujemy za zainteresowanie, a pozostałe osoby zapraszamy w przyszłym roku 🙂 Przy okazji zachęcamy również do udziału w innych biegach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie, o których dowiecie się na stowarzyszeniowym fanpejdżu:

Wszystko Gra – Pabianice na FB

lub stronie www:

Wszystko Gra – Pabianice

Pozdrawiamy!

 


Strażacy na start!
Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że nasz Półmaraton otwiera tegoroczny Puchar Polski Strażaków PSP w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Straży Pożarnej (w skrócie PPSPBPKGSP 🙂 !

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich strażaków do rywalizacji. Szczegóły znajdziecie w regulaminie dostępnym w linku poniżej:

Regulamin Pucharu Polski Strażaków PSP – 2016

 


Koniec świąt, koniec zajączków 🙂

Kończą się Święta, kończą się też nasze prezentacje tegorocznych Zajęcy… Oto ostatnia para, Tomasz i Paweł, która poprowadzi część z Was na czas 2:10. I jak zwykle, krótkie biografie każdego z tych bohaterów:

Tomasz Michalski – Doktorant UŁ, członek KB Arturówek. Biega od 2012 roku.Wcześniej jeździł MTB. „Na początku biegałem przede wszystkim aby stracić na wadze, później aby móc poprawiać swoje wyniki w bieganiu. Następnym celem było ukończenie pierwszego maratonu. Teraz skupiam się na tym aby łączyć przyjemnośc płynącą z biegania z podróżowaniem. Moimi celami na 2016 jest maraton w Rzymie, na którym chciałbym pobiec poniżej 3:30, ukończenie Rzeźnika oraz Iron Run w Krynicy.”

REKORDY ŻYCIOWE:

5 km – 20:02 (Konstantynów Łódzki)
10 km – 43:24 (Bieg Ulicą Piotrkowską)
Półmaraton – 1:35:04 (3 Półmaraton Pabianicki)
Maraton – 3:42:48 (Maraton Dbam o Zdrowie w Łodzi)

Paweł Czyżewski – mam 37 lat, rekreacyjnie biegam od 3 lat i należę do Klubu Biegacza Geotermia Uniejów. Od 8 lat jestem również morsem oraz prezesem klubu Komando Foki z Uniejowa. Charakteryzuje mnie ogromne poczucie humoru, co z pewnością przyda się podczas półmaratonu, pomagając mi w umilaniu czasu pozostałym biegaczom. Do zobaczenia!

Pabianicki Półmaraton
 


Słoneczna nagroda specjalna!
Jak pogoda drugiego dnia wiosny w Waszym zakątku Polski i świata? U nas pochmurnie, ale to nic, mamy bowiem wspaniałą, pełną lata, wiadomość! Otóż jedną z nagród w naszym konkursie jest… uwaga… weekendowy pobyt w Ibiza Camp Mielno! Szczegóły na załączonej grafice lub bezpośrednio na stronie sponsora www.ibizacamp.pl

Miłego dnia ewrybady!

Pabianicki Półmaraton
 


Dwóch Marcinów na dwie godziny! 🙂
„Na Marcina woda się ścina” brzmi pewna mądrość ludowa, podczas gdy my ułożyliśmy własną, półmaratońską:

Gdzie Marcinów dwóch, tam każdy zuch!

I jak, podoba się? No to przybywajcie wszystkie zuchy marzące o złamaniu dwóch godzin w półmaratonie, oto bowiem dwóch Marcinów, którzy poprowadzą Was na ten czas. Oczywiście dopingując na ostatnich kilometrach, żebyście przyśpieszyli delikatnie i wbiegli na metę tuż przed nimi 🙂

Marcin Krebs – Na codzień w pracy głównie jeżdżę autem, ale popołudniami lub wieczorami czas spędzam na treningach biegowych lub siłowni. Biegam od listopada 2014r, zaczęło się całkiem przypadkiem i dobrze, że tak się stało, ponieważ dziś nie wyobrażam sobie życia bez biegania. Prócz tego że sam biegam uwielbiam motywować i namawiać innych do aktywności.
Moim ulubionym dystansem są biegi na 10km (Uniejów 2015 00:44:31), ale połówki też nie odmawiam ( Łowicz 2015 1:44:01).

Marcin Pawłowski – Moja przygoda biegowa rozpoczęła się ok. 6 lat temu, gdy na wadze ujrzałem 130 kg. Obecnie ważę 100kg, mam na koncie maraton i niezliczoną ilość przebiegniętych półmaratonów oraz innych biegów na różnych dystansach. W ubiegłym roku, podczas walki o kolejne rekordy życiowe doznałem kontuzji, co wykluczyło mnie z szybkiego biegania. Nadal jednak regularnie biegam – miesięcznie ok. 300km. Najszybciej udało mi się przebiec 5km w czasie 19:34, 10km w czasie 40:44s, półmaraton w czasie1:34:50 i maraton 3:48min.
Brałem udział jako peacemaker na czas 1:50 w półmaratonie włocławskim. Myślę że zarówno ja, jak i grupa ludzi z którą będę biegł zapamięta 6 Półmaraton Pabianicki za niepowtarzalny, z dużą dawką humoru i dobrej zabawy.

Pabianicki Półmaraton
 


6. Pabianicki Półmaraton Pierwszy! 🙂
VI Pabianicki Półmaraton jest pierwszym z biegów w cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Zapraszamy na kolejne biegi.

biegilodzkie.pl


Zalando i Bieg na Szpilkach
Z przyjemnością potwierdzamy oficjalnie ponowną współpracę z Zalando! Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym trzy najszybsze Panie w Biegu na Szpilkach otrzymają vouchery na zakupy – za I miejsce 500zł, za II miejsce 300zł i za III miejsce 200zł. Na kolejne szpilki jak znalazł!

Dziękujemy Zalando, a Panie namawiamy po raz kolejny do spróbowania swoich sił w tej niezwykłej rywalizacji.

Pabianicki Półmaraton


 

Zające na 1:50!
W ten wyjątkowy Dzień Mężczyzny przedstawiamy Wam dwóch takich, co mogą robić za wzór. Każdy jeden taki jest, a razem to już tworzy się taka para, że trzeba będzie ich hamować na trasie 🙂

Oto Janusz i Szymon, para, która poprowadzi Was na 1:50!

A oto, co oba Zające mówią o sobie:

Janusz Milczarek : W dniu 31 maja 2012 roku wraz z grupą przyjaciół założyliśmy Klub Sportowy ŁÓDŹ RUNNING TEAM (50 członków). Od dwóch lat pełnię też funkcję Ambasadora Festiwalu Biegowego w Krynicy. Do chwili obecnej – ponad 200 startów, w tym m.in. 18 maratonów, 38 półmaratonów… (Półmaraton Pabianicki, Bieg Katorżnika, Maraton Karkonoski, Podziemny
Bieg Sztafetowy, Bieg ulicą Piotrkowską, Łódź Maraton, Maraton Warszawski oraz biegi na orientację)
Z półmaratonem w Pabianicach jestem związany od samego początku.

• Kim jestem? – żonierzem, biegaczem, od niedawna również jestem morsem.
• Od kiedy biegam? – regularnie od 2006 roku, wcześniej biegi na orientację.
• Moje rekordy życiowe: 35 Maraton Warszawski – 3:35:22 4. Pabianicki Półmaraton ZHP – 1:37:46 Bieg Wdzęczności 5km – Konstantynów Łódzki 2014 – 21:01:00.
• Motto życiowe: … jeśli chcesz biegać, przebiegnij kilometr… jeśli chcesz zmienić swoje życie, przebiegnij maraton… Emil Zatopek

Szymon Drab Biegam od blisko 6 lat z mniejszymi bądź większymi przerwami, niezmiennie w klubie Szakale Bałut Łódź (jestem więc, obok Maurycego – zająca na 1:30, drugim zającem reprezentującym pomarańczowe, bałuckie barwy). Choć ukończyłem już kilkanaście maratonów w moim „PB” nie znajdzie się spektakularnych wyników: maraton 3:18 (Łódź 2014), półmaraton 1:32:30 (Pabianice 2014). Powyższe wynika z tego, że od regularnych treningów „pod dzienniczek”, ciągłych prób łamania rekordów i biegania na wyznaczony z góry czas, preferuję zwykłe bieganie i radość z niej czerpaną. Dlatego w grupie, którą poprowadzimy z Januszem (1:50) na pewno będzie wesoło – serdecznie zapraszamy!

Pabianicki Półmaraton
 


ZAPISZ SIĘ NA VI PABIANICKI PÓŁMARATONIK – TRADYCYJNIE!!
Szanowni Państwo:) !

W tym roku o raz pierwszy uruchomiliśmy zapisy internetowe na Pabianicki Półmaratonik – bieg dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Niestety zauważyliśmy, że wiele zapisanych osób na Półmaratonik ( bieg dla dzieci) to osoby dorosłe. Chcąc zaoszczędzić wszystkim nam stresów i rozczarowań proponujemy powrót do poprzedniej metody.

Zarówno na dole tej wiadomości, jak i nad regulaminem Półmaratoniku ( zakładka w menu IMPREZY TOWARZYSZĄCE) znajduje się link do karty zgłoszenia. Należy ją pobrać i przesłać wypełnioną na naszego maila biuro@pabianickipolmaraton.pl lub wydrukować i dostarczyć (również wypełnioną) do siedziby Stowarzyszenia „Wszystko Gra – Pabianice” ul. Traugutta 2 (I piętro) . Jesteśmy w każdy wtorek i czwartek w godz. 17.00 – 19.00.

BARDZO PROSIMY OSOBY, KTÓRE JUŻ ZAPISAŁY SWOJE DZIECI NA PÓŁMARATONIK O WYPEŁNIENIE KARTY ZGŁOSZENIA I WYSŁANIE DO NAS W CELU WERYFIKACJI:) BĘDZIEMY BARDZO WDZIĘCZNI.

Pomimo tej zmiany uczestnicy Półmaratoniku będą posiadali numery startowe, a ich czas będzie profesjonalnie mierzony przez DATASPORT.

KARTA STARTOWA 6. PÓŁMARATONIK

Marcin i Mariusz polecą na 1:40
Oto kolejna para tegorocznych pacemakerów: Marcin Karkoszka (który pełnił już tę zaszczytną funkcję rok temu!) oraz pabianicko-zającowy debiutant Mariusz Musiałek.

A na jaki czas panowie będą prowadzić? A na godzinę czterdzieści! Tak, tak.. wprowadzamy drobne zmiany w porównaniu z rokiem ubiegłym. Zamiast czterech par, tym razem będzie pięć – na 1:30, 1:40, 1:50, 2:00 i 2:10. Super, co?!

A oto, co oba Zające mówią o sobie:

Marcin – jestem przyszłym inżynierem budownictwa, poświęcającym wolny czas kilku pasjom (m.in. gra na instrumencie, fotografia i długie wycieczki rowerowe), z których największą jest bieganie. Trenuję już od kilku lat, początkowo zaczynając od biegów krótkich, ale mój apetyt na to, żeby biegać dalej i szybciej wzrastał z roku na rok. Obecnie biegam najczęściej na dystansie 10km (PB 34.41 min). Startuję także w półmaratonach i maratonach, ale w przyszłości mam zamiar zacząć biegać ultra maratony. Bieganie to coś, co sprawia mi największą przyjemność, pozwala odciąć się od rzeczywistości oraz pogrążyć w tym, co kocham.

Mariusz – mieszkam w Ksawerowie, mam 37 lat i biegam od około 3. Trenuję (nie tylko bieganie, robię również ćwiczenia ogólnorozwojowe) 5-6 dni w tygodniu, co rocznie daje mi ponad 2000 km przebiegu. Pracuję w Brico Marche w Pabianicach, jestem żonaty, mam syna i w ogóle to jestem wesołą osobą, która cały wolny spędza albo z rodziną, albo w ruchu. Jeśli chodzi o bieganie to zaczęło się od chęci zrzucenia wagi, po czym – w właściwie, to po 10 kg – wpadłem w nałóg, z którego nie zamierzam już zrezygnować…

Pabianicki Półmaraton
 


Mamy tysiąc!
YEAHH!! W tamtym roku tysiąc nazwisk na liście startowej pękł 18 lutego, w tym niemal o tydzień wcześniej!

DZIĘ-KU-JE-MY!
 

Pabianicki Półmaraton
 


Maurycy i Krzysztof – pierwsza para Zajęcy

Nadszedł czas. Oto pierwsza para herosów, którzy specjalnie dla Was postanowili na kilka godzin zmienić się w zające. Maurycy Oleksiewicz oraz Krzysztof Kamiński poprowadzą podczas 6. Pabianickiego Półmaratonu grupę na czas 1:30. Wielkie dla nich brawa i tysiące lajków, kochani – to naprawdę nie w kij dmuchał… 🙂

A tak piszą obaj Panowie na swój temat:

Maurycy – „Od blisko 6lat regularnie trenuję bieganie, a od 4lat startuję w maratonach. Dwukrotnie zdobywałem mistrzostwo Łodzi na królewskim dystansie (debiut w 2012r. i przed rokiem w 2015), wiele razy stawałem też na podium biegów w Regionie Łódzkim. Niemal od początku swojej sportowej przygody jestem związany z klubem Szakale Bałut Łódź. Moje aktualne rekordy życiowe (2:38 – maraton i 1:14 – półmaraton) powinny dać gwarancję sprawnego poprowadzenia grupy 1:30 w najbliższym Półmaratonie Pabianickim na czas 1:30 – gorąco zapraszam.”

Od siebie tylko dodamy, że Maurycy dzieli się swoją pasją na blogu i fejsie, sprawdźcie sami: Mauratończyk na FB.

Krzysztof – „Biegam od 2008 roku, kiedy to zadebiutowałem w Maratonie Warszawskim. Startuję na różnych dystansach – od tych najkrótszych aż po ultra. Nie wyobrażam sobie życia bez biegania. W Pabianicach pobiegnę po raz pierwszy, poza poprowadzeniem grupy na 1:30, będzie to również część przygotowań do Orlen Warsaw Marathon. Reprezentuję miasto Płock i klub biegowy „PŁOCK BIEGA NO AGE LIMIT. Pozdrawiam wszystkich biegaczy.”

A już niedługo następna para.

Pabianicki Półmaraton
 


Wszystkie dzieciaki na start!

Najważniejsza wiadomość dnia:)

Na Pabianicki Półmaraton zapraszamy też najmłodszych. Nawet tych w wieku 6-12 lat. Rodzicu, nie siedź przed telewizorem. Przyprowadź swoją pociechę i pokaż jej piękno sportowego ducha 😉

Sam też już biegasz? Wyśmienicie, wystartujcie więc tego samego dnia. Kto będzie lepszy?

Pabianicki Półmaraton

 


 

Z cyklu: Piszą o nas 😉

Jeden z naszych patronów medialnych – portal Biegam po Łodzi – zamieścił na swojej stronie parę słów o naszym wydarzeniu:http://biegampolodzi.pl .Dziękujemy!


10 powodów, dla których warto u nas pobiec

Przedstawiamy Wam 10 powodów, dla których warto wystartować w tegorocznym Półmaratonie Pabianickim:1. Szybka atestowana trasa – rekord trasy 1.05.03;2. Bogaty pakiet startowy, a w nim oryginalny ręcznik z logo Półmaratonu, medal, worek sportowy, komin, izotonik, baton, talon na obiad;

3. Smaczny obiad z podwieczorkiem oraz dodatkowo Kawiarenka dla uczestników i kibiców, a w niej tradycyjny wiejski chleb ze smalcem, kawa, herbata, coś słodkiego;

4. Wpisowe do końca stycznia 2016 – jedyne 60 zł;

5. Możesz do nas przyjechać z całą rodziną, bo mamy szereg imprez towarzyszących: Bieg na 5 km, Bieg na Szpilkach, VI Pabianicki Półmaratonik, miasteczko zabaw dla dzieci;

6. Najlepsza impreza biegowa w samym centrum Polski – do nas jest blisko z każdego zakątka kraju;

7. Świetne przygotowanie przed Łódzkim Maratonem;

8. Konkurs z nagrodami dla wszystkich uczestników Półmaratonu i Biegu na 5 km;

9. Przemiła atmosfera, wspaniali ludzie, profesjonalna i uśmiechnięta obsługa;

10. Bo szósty raz masz szansę na udział w wyjątkowej imprezie biegowej!

Pabianicki Półmaraton

 

60zł do końca stycznia

Prognozy pogody głoszą i straszą, że nadchodzi koniec zimy, a przecież upały w okolicach 7 stopni na plusie mogą skutecznie zniechęcić do biegania! A co dopiero wyższa aż o 20zł opłata za wpisowe!!! :)Co prawda z pogodą nic nie damy rady zrobić, ale z opłatą jak najbardziej, choć jeszcze tylko przez tydzień.Do końca miesiąca wynosi ona 60zł i możecie być pewni, że tej prognozy nic i nikt nie zmieni.No więc jak, kto skorzysta?

Niższe wpisowe


 

Atrakcyjne noclegi blisko biura i startu

W imieniu jednego ze współorganizatorów naszego Półmaratatonu zapraszamy wszystkich przyjezdnych uczestników do skorzystania z noclegu w Hotelu Włókniarz**, znajdującego się w atrakcyjnym kompleksie sportowo – rekreacyjnym MOSIR Pabianice, przez który, między innymi, wyznaczona jest trasa biegu.Standard obiektu zapewnia Gościom w każdym pokoju nowoczesną łazienkę , TV led, telefon oraz bezpłatny internet. Hotel jest po remoncie.Dla Gości hotelowych przewidziany jest także bezpłatny, całodobowo monitorowany parking, bezpłatne wejście do sauny oraz na pływalnię MOSIR. W hotelu czeka gorąca kawa i herbata – nieodpłatnie.Na hasło „VI Półmaraton” udzielona zostanie zniżka 5 % od kosztów noclegu.

Śniadania w formie bogatego szwedzkiego stołu to 15 zł brutto. Restauracja „Włókniarz” serwuje wyśmienite dania kuchni polskiej i śródziemnomorskiej. Czynna jest codziennie w godzinach 6.30-22.00.

Zapraszamy również na stronę internetową ośrodka: MOSiR Pabianice celem zapoznania się z bogatą ofertą wszystkich obiektów MOSIR Pabianice.

Kontakt:
Hotel Włókniarz**
Ul. G. Roweckiego 3
(wjazd od ul Kilińskiego 34)
95-200 Pabianice
Tel 42 215 15 01
Tel 500 027 4 10
hotel@mosir.pabianice.pl
www.hotelwlokniarz.pl
GPS: 51.654314, 19.359090!

Noclegi Włókniarz


 

Twój pierwszy bieg

Zachęcamy wszystkich początkujących biegaczy do wzięcia przykładu z Adriana, który w zgłoszeniu do Biegu na 5km napisał: „To będzie mój pierwszy bieg oficjalny.”. Dzięki wspólnemu startowi z Półmaratonem poczujecie tę unikalną atmosferę, jaka towarzyszy setkom ludzi wyruszających na trasę. Podzielicie się z nimi nadziejami na dobry wynik i zarazicie radością oraz entuzjazmem.Zapraszamy!Trasa Biegu na 5km

 

Ostatni Zając

Coś niesamowitego!Jeden dzień i brakuje już tylko jednej osoby! Dwóch wspaniałych facetów zgłosiło się na ochotnika i zrezygnowało z walki o życiówkę na naszej wspaniałej trasie, by poprowadzić Was na czas 2:10. Dziękujemy bardzo.Prezentacje oficjalne tegorocznych pacemaker’ów już niebawem, a dziś tylko mały apel: wciąż potrzebny mocarz na 1:30!No więc jak, kto pobiegnie z Maurycym?Kto się odważy i da radę?

 

Zające poszukiwani!

Dobry wieczór kochaniJest sprawa. Otóż szukamy Zajęcy. Po sukcesie z ubiegłego roku postanowiliśmy bowiem kontynuować tę zacną inicjatywę wspierania Was dodatkowo na trasie. Większość tegorocznego składu już mamy, brakuje nam dosłownie trzech osób. Jednego mocarza, który wspólnie z… (a nie to jeszcze nie pora na zdradzanie danych) poprowadzi grupę na czas 1:30, oraz dwójki utalentowanych osób, które wspomogą dobrym słowem oraz odpowiednim tempem grupę biegnącą na 2:10. Wbrew pozorom to bardzo odpowiedzialne zadanie ;)Oferujemy w zamian pakiet startowy za free, indywidualną koszulkę techniczną Pabianickiego Zająca oraz dozgonną wdzięczność zarówno naszą, jak i całej masy biegaczy. Zgłaszajcie się w komentarzach lub na priv lub piszcie na adres biuro@pabianickipolmaraton.plA rok temu było tak:Nasze Zające w 2015 roku!

 

Wspomnień czar! 🙂

Nowy Rok, nowe wyzwania…

a nas wzięło na wspominki. To już 5 lat… 🙂
Dołączycie?

Pabianicki Półmaraton ZHP 2011.mp4


600 osób i nowe wpisowe
Jak widać na załączonym obrazku, Pabianice piękne są o każdej porze dnia, roku, a nawet miesiąca! 🙂

Do naszego Półmaratonu wciąż mnóstwo czasu (ale nie zwalniajcie tempa przygotowań, bo „mnóstwo” błyskawicznie zmieni się w „o rany, to już za tydzień!”) a na naszej liście startowej za chwilę pojawi się sześćsetne nazwisko!

Z tej okazji mamy dwie informacje:

1 – zapisany nr 600 dostanie nagrodę niespodziankę od nas, czyli Organizatora Półmaratonu, czyli Stowarzyszenia Wszystko Gra – Pabianice 🙂

2 – wpisowe do końca stycznia wynosi tylko 60 zł. „Tylko” gdyż wciąż jest to naprawdę atrakcyjna cena, za którą dostaniecie nie tylko możliwość legalnego przebiegnięcia 21 kilometrów ulicami naszego pięknego miasta, ale również słynny w całej centralnej części Drogi Mlecznej wypasiony pakiet startowy.

Przybywajcie!

Nowe wpisowe wynosi 60zł


Nowy (stary) patron medialny 🙂
Miło jest nam Państwa poinformować, że w dniu dzisiejszym portal

Pabianice.ipowiat.pl

po raz kolejny objął nasz półmaraton patronatem medialnym.

Dziękujemy!


Jeszcze kilka dni i święta!

Cudowny czas oczekiwania pomieszanego z ciągłą krzątaniną, sprzątaniem i szukaniem prezentów. Sami doskonale to znamy, dlatego pomyśleliśmy, że niektórym z Was przyda się mała pomoc

Jeśli macie wśród bliskich lub przyjaciół osobę, która już biega, wciąż zastanawia się nad początkiem sezonu 2016 to zapewnijcie jej udział w 6. Pabianickim Półmaratatonie! Do końca grudnia ten wspaniały i motywujący prezent to koszt 50zł… Do zobaczenia!

Najlepszy prezent na święta!

 


 

Oficjalna koszulka

Mamy ją!

Swoją oficjalną, śliczną, techniczną i dodającą plus 30 punktów do lansu na mieście koszulkę 6. Pabianickiego Półmaratonu!

Możecie ją zamówić wraz z pakietem startowym – jest w formularzu zapisów odpowiednie okienko 🙂 – lub oddzielnie, jeśli np. przyjdzie Wam na nią ochota nieco później 😉

Wszystkie szczegóły wraz ze wzorem koszulki znajdziecie w zakładce „KOSZULKA”, która znajduje się w górnym menu naszej strony 🙂


A więc zaczęło się…

Biegacze, wieloletni uczestnicy Pabianickiego Półmaratonu i wszyscy nasi Przyjaciele!

Czas mija nieubłaganie. Przecież dopiero co widzieliśmy się na V Pabianickim Półmaratonie, a już rozpoczęliśmy przygotowania do szóstej edycji. Przed nami wiele pracy chcemy bowiem, aby start w Pabianicach w kwietniu przyszłego roku był dla Was wszystkich kolejną niezapomnianą przygodą.
Jak co roku zapraszamy wszystkich biegaczy, których celem jest przebiegnięcie półmaratonu, ale równie gorąco powitamy u nas wszystkich tych, którzy pojawią się, aby wziąć udział w którymś z pozostałych, organizowanych tego dnia, biegów:

– VI Pabianicki Półmaratonik – bieg dla dzieci w wieku 6 – 12 lat,

– Bieg na SZPILKACH – wersja biegu dla kobiet nieco szalonych, z poczuciem humoru, mających dystans do siebie, dla kobiet, które stawiają przed sobą cele i je realizują,

– Bieg na 5 km – dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem.

Podczas VI Pabianickiego Półmaratonu odbędzie się sportowy festyn rodzinny, a podczas niego; stoiska, zabawki dmuchane, kawiarenka i wiele innych atrakcji.

Zapisy ruszają już na początku listopada. Zapraszamy!

5 Pabianicki Półmaraton

Komunikat

Chcielibyśmy poinformować o zmianie, jaka zaszła w klasyfikacji generalnej Kobiet w Biegu na 5km. Po zdyskwalifikowaniu Pani Anny Furgi, ukaranej za złamanie regulaminu, zwyciężczynią biegu zostaje Pani Justyna Lewicka z Wrocławia, drugie miejsce przypada Pani Marcie Proksz z Piekar Śląskich, a trzecie zajmuje w tej sytuacji Pani Małgorzata Gajda z Zelowa, którą prosimy o kontakt, w celu odebrania nagrody :)

Bieg na 5km – Kobiety Open
1. LEWICKA Justyna, POL – 00:21:57
2. PROKSZ Marta, POL – 00:22:03
3. GAJDA Małgorzata, POL – 00:23:54

Przepraszamy za tę sytuację i dziękujemy za czujność ekipie z Wrocławia ;)

Organizatorzy


Dziękujemy!

Kolejny już piąty Półmaraton za nami. W tym roku do Pabianic przyjechało ponad 1100 zawodników z całej Polski, ale także z Ukrainy, Białorusi.

W ramach V Pabianickiego Półmaratonu odbył się szereg imprez towarzyszących: V Pabianicki Półmaratonik, Bieg na Szpilkach oraz Bieg na 5 km. Stowarzyszenie „Wszystko Gra – Pabianice” dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji V Pabianickiego Półmaratonu. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wsparcie, pomoc rzeczową i finansową, dzięki, której mogliśmy zorganizować tak wielkie wydarzenie sportowe. Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie, miłe słowa, które motywują nas do coraz lepszej pracy. Chcemy, aby każdy kolejny Półmaraton Pabianicki był lepszy.

Dziękujemy tym, którzy wsparli nas finansowo i tym, którzy poświęcili swój czas, ofiarowali nam pomysły, obdarzyli dobrymi radami, ciepłym słowem, wyrozumiałością, pomogli przy współorganizacji Półmaratonu. Dziękujemy za to, że tego dnia byliście razem z nami.

Wielkie podziękowania dla Pana Andrzeja Biernata Ministra Sportu i Turystyki, który zawsze wspiera tą ważną dla Pabianic inicjatywę, dla Pana Witolda Stępnia Marszałka Województwa Łódzkiego, który od samego początku towarzyszy nam w organizacji Półmaratonu. Podziękowania dla Pana Krzysztofa Habury – Starosty Powiatu Pabianickiego, niezłomnego sportowca i sprzymierzeńca wszelkich imprez o charakterze sportowym. Największe podziękowania do Pana Prezydenta Miasta Pabianic – Grzegorza Mackiewicza, który od chwili zakiełkowania pomysłu o organizacji Półmaratonu stał się jego największym wsparciem.

Ogromne podziękowania składamy Panu Dyrektorowi Piotrowi Adamskiemu za to, że od pięciu edycji współorganizuje to przedsięwzięcie oraz pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach, Panu Januszowi Tkaczukowi i Panu Jerzemu Janio za to, że zawsze mogliśmy na Was liczyć.

Dziękujemy Adamowi Gąsiorowskiemu – za wielomiesięczne prowadzenie Grupy Treningowej „Forma na Piątkę”. Pięknie przygotowałeś uczestników Półmaratonu do startu. Za wytrwałość, niezawodność, pomysłowość, dystans, poczucie humoru – dziękujemy.

Dziękujemy też naszym kochanym Zającom, dzięki którym nasi uczestnicy mogli spokojnie walczyć o nowe rekordy: Marcinowi Karkoszce i Tomkowi Raszewskiemu, Bartkowi i Milenie Grzegorzewskim, Piotrkowi Pazdejowi i Januszowi Milczarkowi oraz Magdalenie Jarmakowskiej i Renacie Gąsowskiej. Mamy nadzieję, że za rok również się z Wami spotkamy.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam podczas pierwszych działań związanych z organizacją Półmaratonu: Panu Pawłowi Pietrzakowi Naczelnikowi Wydziału Inwestycji i Eksploatacji, Panu Andrzejowi Różańskiemu głównemu specjaliście do spraw inżynierii miasta, Panu Marcinowi Chmielewskiemu – podinspektorowi ds. transportu zbiorowego Urzędu Miejskiego w Pabianicach, Panu Zbigniewowi Sadowskiemu, Panu Stanisławowi Wołoszowi – Dyrektorowi Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej, Pani Jolancie Nowickiej – Naczelnikowi Dróg i Mostów Starostwa Powiatowego w Pabianicach, Panu Mariuszowi Krulikowi – pracownikowi Starostwa Powiatowego w Pabianicach. Dzięki Wam wszystko odbyło się bez problemów i komplikacji.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Pabianice Panu Henrykowi Gajdzie oraz Urzędowi Gminy Pabianice.

Panu Rafałowi Kunce – Prezesowi Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, Panu Michałowi Wendlerowi – za pomoc, ogrom pracy, ale przede wszystkim za bezinteresowność, uśmiech i czas.

Pracownikom Urzędu Miejskiego w Pabianicach, Starostwa Powiatowego w Pabianicach, ZDiZM.

Panu Piotrowi Kokocińskiemu, Zbigniewowi Grabarzowi, Adamowi Marczakowi.

Dziękujemy za pomoc w zabezpieczeniu trasy – Panu Pawłowi Zarychcie Komendantowi Powiatowemu Policji w Pabianicach, Panu Marcinowi Florkowi – Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego, Panu Tomaszowi Tarała z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pabianicach, a także funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach oraz Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Szczególne podziękowania dla Pani Renaty Kasprzyk – Papierniak – zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw prewencji. Wasza praca pozwala na zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, pomaga w sprawnym i perfekcyjnym zabezpieczeniu trasy biegu. Jesteście nieocenieni. Podziękowania dla Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Pabianicach Pana Andrzeja Bohgdanowicza.

Dziękujemy Komendantowi Straży Miejskiej w Pabianicach Panu Ireneuszowi Niedbale oraz całej Straży Miejskiej w Pabianicach, Prezesowi Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Pabianicach Panu Jerzemu Sobierajskiemu oraz wszystkim Druhom, którzy tego dnia byli z nami. Dziękujemy Prezesowi Ochotniczego Sztabu Ratownictwa oraz wszystkim jego członkom za wieloletnią pomoc przy organizacji Półmaratonu – dzięki Wam zawodnicy Półmaratonu czują się bezpiecznie, Pani Małgorzacie Grabarz – koordynatorce wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża Oddział Pabianice i wolontariuszom PCK, za wsparcie tej inicjatywy, za serce, uśmiech i bezinteresowną pomoc, Grupie Wolontarystycznej „Agrafka” – bo zawsze możemy na Was liczyć. Podziękowania dla Pana Marka Kiljańskiego oraz Pabianickiego Centrum Medycznego.

Dziękujemy mediom: Portalowi Informacyjnemu EPAinfo, Telewizji Pro-MOK Pabianice, Marantom Polskim, Portalowi Pabianice.ipowiat.pl, Portalowi o bieganiu dla kobiet Kobietki Biegają, Biegam po Łodzi, Portalowi testyoutdoorowe.pl za propagowanie idei sportu i promowanie Półmaratonu.

Dziękujemy sponsorom, partnerom V Pabianickiego Półmaratonu firmom, zakładom, przyjaciołom: EVENTS 4 ALL, AKADEMIA RUCHU, PHILIPS Lighting Poland S.A. – Oddział w Pabianicach, BIURO PLUS, MAG-MAR, LIDL, JUMI, PABIANICKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA, PAMSO, Mc Donalds, MIRAN – SKŁADNICA HARCERSKA, KLINICE STOMATOLOGICZNEJ – DENTYLION, ZALANDO – SKLEP WYSYŁKOWY, fotoaparacki.pl, SALON ZABAW DLA DZIECI HIPCIO, PRAWDZIWY CHLEB , BISTRO DEJA VU, ŁODZKA KOLEJ AGLOMERACYJNA, JULA, ROWERY PRZEZ NET, KZPT KALISZ, TRUCHT, A&A, ŁÓDZKIEJ FABRYCE FOTOGRAFII, PABIANICKIE TOWARZYSTWO FOTOGRAFICZNE, KRZYSZTOF DUMKA

DZIĘKUJEMY NASZYM WSPANIAŁYM HARCERZOM I INSTRUKTOROM; 3 Pabianickiej Drużynie Harcerek im. płk. Jana Kilińskiego „Bordowo – Czarnej Trójce” , 3 Pabianickiej Drużynie Harcerskiej im. płk. Jana Kilińskiego „Czarnej Trójce”, 21 Pabianickiej Drużynie Harcerskiej „HUSARIA”, 55 Pabianickiej Drużynie Harcerskiej „HADES”, 88 Pabianickiej Drużynie Harcerskiej „FALANGA”, Dorotce Pawłowskiej, Beacie Rusek, Tymonowi Trzeszczakowi, Marysi Malinowskiej , Ani Gnatkowskiej, Włodkowi i Gabrysi Walczakom, Aleksandrze Kołodziejczyk, Piotrowi Muszyńskiemu, Przemysławowi Łatkowskiemu, Olkowi Ciemnoczołowskiemu, Asi Kolasie, Kasi Kolasie, Tomkowi Jabłońskiemu, Ani Rydzyńskiej, Dorotce Brauer, Anicie Sieradzkiej, Mateuszowi Kałużnemu, Maciejowi Zielińskiemu, Michałowi Jenchowi, Aleksandrze Rybak i oczywiście harcerzom z byłej 30 PDH „Odsiecz”. Niech dobro, które dajecie, zawsze do Was wraca z zdwojona siłą.

Dziękujemy uczestnikom V Pabianickiego Półmaratonu; małym, średnim i tym najstarszym za to, ze dzięki ich optymizmowi, radości mieliśmy w Pabianicach Święto Biegania. Pozdrawiamy, życzymy wielu sukcesów i oczywiście zapraszamy za rok.


REKORDOWO-HISTORYCZNA EDYCJA ZA NAMI…

salony szok

29 marca odbył się V Pabianicki Półmaraton. Jubileuszowa edycja biegu zgromadziła na starcie rekordową liczbę uczestników, z których aż tysiąc stu dziewięciu przekroczyło linię mety. W kategorii Open zwyciężył Bogdan Semenovych z Ukrainy, który czasem 1:05:03 ustanowił nowy rekord trasy. Pierwszą kobietą na mecie (01:16:16) była Sylwia Ejdys-Tomaszewska, olimpijka z Wrocławia.

Już na kilka dni przed niedzielą wiedzieliśmy, że piąty półmaraton w Pabianicach będzie imprezą rekordową pod względem frekwencji. Wymarzony przez nas tysiąc zgłoszeń „pękł” bowiem już w połowie marca, by w dniu zawodów sięgnąć niewiarygodnej liczby 1548 nazwisk na liście startowej. I choć ostatecznie na starcie ustawiło się 1241 osób ( z czego 128 wzięło udział w Biegu na 5km), to i tak marzenia nasze spełniły się z nawiązką.

Po raz kolejny udało się zrobić w Pabianicach wspaniałą imprezę biegową. Taki „mini-festiwal biegów”, jak powiedział jeden z widzów na wieść o tym, że oprócz półmaratonu mamy także imprezy towarzyszące. Bo przecież ten szczególny dzień to nie tylko półmaraton. To także wyjątkowy Bieg na Szpilkach czy Pabianicki Półmaratonik, w którym rywalizacja wśród najmłodszych bywa bardziej zacięta niż u dorosłych uczestników Półmaratonu. No i nasza szczególna tegoroczna inicjatywa, czyli Bieg na 5km, wymyślony jako dodatkowy sposób uczczenia jubileuszu oraz szansa dla tych, którzy nie czuli się jeszcze na siłach, aby przebiec dwadzieścia jeden kilometrów.

A więc V Pabianicki Półmaraton to już historia…
Ale jakże piękna! Jakże wspaniała! W minioną niedzielę Pabianice naprawdę stały się biegową stolicą centralnej Polski. Dziękujemy wszystkim biegaczom, którzy przyjechali do nas z całej Polski! Dziękujemy służbom miejskim, które z uśmiechem i cierpliwością zapewniały bezpieczeństwo na trasie. Dziękujemy też wolontariuszom, dzięki którym nic takiego nie miałoby miejsca. Dzięki Wam udało nam się zorganizować niesamowitą imprezę, która zatrzęsła nie tylko Pabianicami, ale i całym województwem łódzkim.
Wszyscy jesteście wielcy!

Wyniki

V Pabianicki Półmaraton

Mężczyźni
1. SEMENOVYCH Bogdan, UKR – 01:05:03
2. BABARYKA Olesandr, UKR – 01:05:28
3. RYBAK Sergii, UKR – 01:06:54
4. PIETERCZYK Damian, POL – 01:07:38
5. OKSENIUK Sergii, UKR – 01:08:18
6. SZYMANKIEWICZ Jakub, POL – 01:09:25
7. DEMYDA Anatolii, UKR – 01:09:30
8. OSMULSKI Tomasz, POL – 01:09:35
9. GRAJCAR Łukasz, POL – 1:09:51
10. TOMZA Cyprian, POL – 1:09:53

Kobiety
1. EJDYS-TOMASZEWSKA Sylwia, POL – 01:16:16
2. PARSZCZYŃSKA Izabela, POL – 01:18:37
3. OLIYRYK Oleksandra, UKR – 01:19:35
4. KACZMAREK Monika, POL – 01:20:10
5. HURYŃ Ewa, POL – 01:22:38
6. OLIJNYK Natalija, UKR – 01:23:08
7. ZIÓŁEK Magdalena, POL – 01:27:35
8. MATUŁA Ewelina, POL – 01:28:46
9. YAKIMOWICH Natalia, UKR – 01:29:25
10. MICHALAK MATTAR Małgorzata, POL – 01:30:00

Bieg na 5km

Mężczyźni
1. PARSZCZYŃSKI Łukasz, POL – 00:14:17
2. SKOWROŃSKI Błażej, POL – 00:15:08
3. JAMIOŁ Michał, POL – 00:16:01

Kobiety
1. LEWICKA Justyna, POL – 00:21:57
2. PROKSZ Marta, POL – 00:22:03
3. GAJDA Małgorzata, POL – 00:23:54

Do zobaczenia za rok! :)


KOMUNIKATY PRZEDSTARTOWE I PORADNIK BIEGACZA

Półmaraton już za dwa dni. Szykuje się niezapomniana impreza biegowa, jako że dziś liczba zapisanych osób przekroczyła już nawet nie magiczny tysiąc, a kosmiczne wprost tysiąc pięćset!

Chcemy byście miło nas wspominali, prosimy więc o zapoznanie się z komunikatami, które możecie pobrać poniżej.

Również poniżej znajdziecie także Poradnik Biegacza – V Pabianicki Półmaraton dla początkujących (i nie tylko), przygotowany specjalnie na tę okazję przez nasze pabianickie Zajączki :). Znajdziecie w nim garść wskazówek odnośnie przebiegu trasy i kilka motywacyjnych powiedzonek w sam raz na ostatnie kilometry…:)

Komunikat Przedstartowy – V Pabianicki Półmaraton i Bieg na 5km

Poradnik Biegacza


 

BIURO ZAWODÓW CZYNNE JUŻ W SOBOTĘ!

Drodzy biegacze i drogie biegaczki z Pabianic i okolic.
Zwracamy się do Was z gorącą prośbą: skorzystajcie z możliwości wcześniejszego odebrania swojego pakietu! Biuro zawodów będzie czynne już w sobotę, 28 marca w godzinach od 17.00 do 20.00.

Wasze przyjście pozwoli uniknąć „korków” w niedzielę, a przecież wszyscy wiemy, że przed startem najważniejszy jest spokój… :)

Oczywiście zapraszamy już w sobotę także wszystkich przyjezdnych biegaczy, którzy już z numerami będą mogli udać się na zwiedzanie naszego miasta ;)

Biuro zawodów mieścić się będzie w Hali Koszykówki, przy ulicy Grota Roweckiego 3.

Aha, w niedzielę biuro czynne od 8.00 do 10.00!

Nie spóźnijcie się i nie zostawiajcie wszystkiego na ostatnią chwilę!


OSTATNI GWIZDEK DLA DRUŻYN!

Mamy kolejną odezwę do Narodu Biegającego: dziś o północy (tj. 19 kwietnia, czwartek) upływa termin zgłaszania drużyn do klasyfikacji drużynowej.

Jak do tej pory tylko (albo aż!:)) dziewiętnaście zespołów spełnia kryteria i jeśli nic się nie zmieni, to walka o tytuł Najszybszej Drużyny V Pabianickiego Półmaratonu rozegra się właśnie pomiędzy nimi.

Poniżej zamieszczamy listę owych dzielnych ekip, a jeśli ktoś z Was chce się na niej znaleźć, to prosimy poprawcie szybko swoje zgłoszenia.

Lista drużyn:

ŁRT1

ŁRT2

ŁRT3

ŁRT4

RUN&SMILE

NIEBIESCY

NGB KŁOBUCK

MŁODZI WILCY

KP PSP PABIANICE

KORONA PABIANICE

2K+3M

AKADEMIABIEGACZA.PL S.L. SALOS-WODNA ŁÓDŹ TEAM 1

MBANK BIEGA

MBANK TEAM

PIOTRKOWSKI KLUB BIEGACZA ENDORFINA

SPORT FACTORY TEAM

SZAKALE 1

SZAKALE 2

TYGRYSY

Do zobaczenia już w następną niedzielę!


 

OSTATNI DZIEŃ NISKIEGO WPISOWEGO!

niższe wpisowe

Mamy nadzieję, że wszyscy już przybiegliście z treningów i jesteście gotowi na kolejne przypomnienie, a nawet szansę zaoszczędzenia 15zł. Otóż jeszcze tylko jutro (czwartek, 19 marca) obowiązuje wpisowe w wysokości 65zł. Od piątku kwota ta wzrasta do ośmiu dych i w tej wysokości pozostanie już aż do wystrzału startera!

Więc jeśli jeszcze nie wpłaciliście, a wiecie, że chcecie pobiec to przestańcie się zastanawiać i pokażcie żonom, mężom, dzieciom, wnukom i sąsiadom, że nie tylko potraficie biegać, ale też oszczędzać!

Numer konta znajdziecie w regulaminie na stronie naszego Półmaratonu: REGULAMIN.

Dobrej nocy!


OSTATNI DZIEŃ ZAPISÓW NA PÓŁMARATONIK

salony szok

Kochani, właśnie minął termin zgłoszeń na V Pabianicki Półmaratonik. Niestety, z przyczyn organizacyjnych nie jesteśmy już w stanie przyjąć więcej zgłoszeń… :(

Dziękujemy wszystkim rodzicom i ich wspaniałym pociechom, które się zapisały i które już za kilkanaście dni staną do walki o zdrowszą przyszłość i… rower!:)

Jednocześnie zapraszamy wszystkich do przyjścia na teren MOSIR-u 29 marca i gorące dopingowanie tych najmłodszych bohaterów. Niech widzą, że ich poświęcenie, radość i łzy są przez nas, dorosłych, doceniane…


SALONY SZOK! – SZOKUJĄCY SPONSOR:)

salony szok
 

A na zakończenie dzisiejszego dnia taka oto informacja o kolejnym sponsorze: przedstawiamy sieć salonów z rajstopami, skarpetami i bielizną Szok!

Zapewniamy, że szokiem będzie też to, co dzięki nim będziemy mogli Wam zaoferować w dniu startu… A czekanie na to wielkie święto sportu w Pabianicach umilcie sobie zerknięciem, co tam ciekawego można u nich kupić. To ich strona www: salony Szok!, a to fanpejdż na FB: SZOK! na fejsbuku..

Dobrej nocy!


PROFIL TRASY – JAK ŻYCIÓWKA TO TYLKO U NAS! 🙂

profil trasy półmaratonu

Taka króciutka informacja z ciekawą (mamy nadzieję) grafiką (powyżej). Jeden z naszych Zajęcy w ramach sprawdzania stanu nawierzchni asfaltowych przebiegł dziś trasę i potwierdził, że wciąż jest idealna do robienia „życiówek”!

Przekazujcie dalej tę informację, tym bardziej, że już tylko do najbliższego czwartku mamy tańsze wpisowe (65zł). Od piątku opłata za rekord życiowy w półmaratonie wynosić będzie 80zł

A już wkrótce zamieścimy krótki przewodnik po trasie plus poradnik, gdzie będzie picie, gdzie siusianie, a gdzie trzeba będzie trochę patrzeć pod nogi… :)